ESTÜ seminar 17.-18.09 Pillapalus

ESTÜ seminari eesmärk on nagu paljudel varasematelgi aastatel kohtuda kaaslastega ja leida uusi rikastavaid harjutusi suhtlemistreeningutesse. Seekord otsime neid harjutusi keha, meele ja vaimu koostoimimise radadelt.

Seminar toimub Pillapalu Koos Oleku Keskuses 50 km Tallinnast.

Seminarile tuleb registreeruda hiljemalt 12.septemriks (k.a) kirjutades info(at)suhtlemisoskused.ee. Maksumus on estükale 80, teistele 99 eurot.

SEMINARI PROGRAMM

Laupäev, 17. september

11.00 – 13.00 traditsiooniline piknik-avaring (osalejate endi poolt kaasavõetud suupoolise pruukimisega)

13.30 – 15.30 KATRIN ALUJEV  Holistiline teraapia  keha ja meele seostest

Katrin räägib, mis on holistiline maailmavaade, kus on selle juured ja kuidas on holistiline teraapia sellega seotud. Keskendume eeskätt kehale, s.t kuidas keha tunnetamine ja kehas toimuv mõjutab mõtteid ja vaimu. Töötoast leiab harjutusi, mida suhtlemistreeningutes füüsilise kontakti ja kehakeele olulisuse rõhutamiseks ise edasi kasutada.

Katrin on viimased 18 aastat tegelenud personalijuhtimise ning koolitamisega, praegu praktiseerib ta teetatervendamist ja koolitab end terapeudiks Holistika Instituudis. Katrini missiooniks on aidata ka teistel inimestel liikuda elu poole, mida nad tegelikult soovivad elada. Ise räägib ta endast niimoodi: http://www.katrinalujev.ee/Kes

16.00 – 18.00 ROMAN TIMOFEJEV Süsteemiteooria kasutamine suhtlemisoskuste treenimisel

Roman Timofejev on psühholoog ja pereterapeut ning koolitaja, kell põhilised koolitusvaldkonnad on suhtlemine, motivatsioon, eneseregualtsioon, meeskonna arendamine, teenindus, konfliktilahendus ja tagasiside andmine ning arenguvestluste läbiviimine. Ta on läbinud suhtlemistreenerite väljaõpe ja toetanud mitmeid Eesti suurettevõtteid õpetades neile süsteemset mõtlemist. Romani töötoast saame aimu, mis on süsteemiteooria ja kuidas ta seda oma koolitustes rakendab.

18.00 õhtusöök

19.00 õhtune sumin ja saun

Pühapäev, 18.september

8.30 hommikusöök

9.30 – 11.00 MERIKE KIM Hüpnoteraapia ja enesejuhtimine

Merike kirjutab nii: “Ma vaatlen inimest transpersonaalses kontekstis, mis ütleb, et temas on palju enamat kui ego. Ehk see on vaade ego-üleselt. On mitmeid kihte, struktuure ja samas piiritut olemist. Juba Jungil oli mind vägagi kõnetav pilt ja arusaamine, kuidas need kihid võiksid teineteise suhtes asetuda. Tänapäeval nt Ken Wilber. Meil on 2 tundi augustikuu 5ndal päeval. Teeme harjutusi, Vaatleme enese kihte, mõtiskleme ja reflekteerime, et tõsta pinnale peidetud pooli ja luua vabadust, energiat uuele.”

Merike on inimese arengu toetaja erinevates rollides. Personalitöötaja Swedbankis ja eestvedaja Kasvu Laboris. 2006 lõpetas Merike suhtlemistreeneri väljaõppe ja 2015 transpersonaalse psühhoterapeudi väljaõppe. Ta on ka diplomeeritud lahendusekeskne coach. Merikese kohta saab pikemalt lugeda siin.

11.00 – 12.00 MARIA KÜTT Osho aktiivne Kundalini meditatsioon

Osho olevat öelnud, et meditatsioon on seiklus tundmatusse, suurim seiklus, mida inimene oma mõistusega ette saab võtta. Osho meditatsioone nimetatakse aktiivseteks, sest vaiksele olemisele eelneb sõltuvalt meditatsioonist, vähem või rohkem aktiivne füüsiline tegevus. Ühel hetkel tegija kaob ja jääb ainult tegevus. Tegijal on nüüd võimalus märgata sisemist vaikust, vaadelda selles vaikuses olles iseenda keha tegevuses ja mõtteid voolamas.

Maria on igapäevaselt Pauligi Grupi personalijuht Baltikumis ja vabakutseline koolitaja juhtimis- ja suhtlemisoskuste vallas. Vaimsete otsingute, ja muuhulgas Osho meditatsioonide, juurde jõudis ta vabatahtliku patsientide nõustaja rollis Eesti Sclerosis Multiplexi Ühingute Liidus.

12.00 lõuna ja kodutee

Registreerumine suhtlemistreeneri väljaõppesse on alanud!

ESTÜ liikmete Kadri Kõivu, Mari-Liis Järgi ja Tiit Kõnnussaare eestvedamisel alustab Develop Design septembris 2016 uue suhtlemistreeneri väljaõppe programmiga. Registreerumine on avatud kuni 05.maini. Täpsem info siin.

Kuigi kursuse fookus on suhtlemistreeningu metoodikal ja suhtlemisoskuste arendamisel, annab selle läbimine süstemaatilised oskused igale mistahes muus valdkonnas kas alustavale või juba staažikale koolitajale.

Visualiseerimisoskuse vajalikkusest

Miks on nii, et üks pilt ütleb rohkem kui sada sõna?

Sellepärast, et kõike pole võimalik sõnadesse panna. Mõnikord on isegi nii, et kui hakkad mõnda nähtust, inimest või eset kirjeldama, kaotab see just kui osa oma jumest. Väga tahaks veel midagi öelda, aga ei leia õigeid sõnu. Mida huvitavam ja mitmekesisem kogemus, seda raskem on tunnet sõnadega edasi anda.

Ja siis on veel hulk inimesi, kel’ ülihea silmamälu ja võime joonistatust palju paremini aru saada kui kuuldust. Kuidas on, kas te kuulete õhus kevadet, haistate või näete teda? Väidetavalt enamik inimesi, näeb – teeb järeldusi ja loob seoseid nägemismeele kaudu.

Sellepärast ongi ESTÜ järgmise sisekoolituse teema „Visualiseerimisoskused“. Koolitus toimub Tartus, 13.05.2016. Koolitaja on Kati Orav. Nüüd on selge, et koolitusele jääb 2-3 vaba kohta, mida sooviksime pakkuda samuti koolituste valdkonnaga seotud inimestele väljast poolt ESTÜt. Koolituspäeva maksumus on 120 eurot. Osalemise soovist tuleks teada anda e-postile estu.juhatus at gmail.com.

Rääkimine hõbe, kuulamine kuld, aga plaatina?

Ütlemine “Rääkimine hõbe, vaikimine kuld” kõlab paljudele tuttavalt. Suhtlemistreeneri keeles võiks öelda “Rääkimine hõbe, kuulamine kuld”. Aga on ju veel ihaldusväärsemaid metalle nagu näiteks plaatina. Mis võiks siis olla suhtlemistreeningu “plaatina”?

Kas ehk tajumine? Teadlik tähelepanu millelegi, mis on õhus? Või siis kõhus või südames? Mis tunne mu kehas on, mis lõhn tuleb ninna, kui loon kontakti teise inimesega? Me kuulame aktiivselt, hoolikalt, et kuulda sõnu ja ehk ka pause nende vahel. Me küsime küsimusi ja väljendame selgelt, et teha arusaadavalt teatavaks oma seisukohad. Aga ikkagi on vahel tunne, et see kõik oli just kui näitemäng. Õhus, südames ja kõhus oli tegelikult midagi muud, millele ei viidanud ükski sõna ega küsimus.

See “muu” ongi suhtlemise “plaatina”.
Sisemine taju, mis ütleb, kuidas teisel inimesel ja minul endal päriselt on ja läheb.

Et olla suhtlemises ehe, märka oma keha, taju see tunne ära ja pane sõnadesse. “Kui Sa sellest praegu räägid, on mul tunne nagu… ” või “Kui ma vaataksin meid kahte kõrvalt, näeksin …”. Nii lihtne ongi.

Harjutagem selle tunde märkamist nii suhtlemistreeningul kui mujal.

Miks on ESTÜt meile vaja?

Mektorys toimunud aastakoosolekul ragistasime ajusid, et mis on hästi ja mida saaks veel paremini ja miks seda ESTÜt üldse vaja on. Aga vaat’ siis miks:

  • Eestimaa inimeste suhtlemisoskuste edendamiseks
  • suhtlemistreeneri kutse arendamiseks
  • super heade sisekoolituste nautimiseks
  • inimeste pärast

ESTÜ kohtumised on kui suhtlemistreeneri kodusadam, kus ankur rahulikul vette laste ja kindlast seljatagusest v’äga ammutada.

 

ESTÜ Suveseminari 2016 aeg paigas

Iga-aastane ESTÜkate suveseminar toimub 04.-05. augustil. Selline oli siis doodeldamise tulemus.
Nagu ikka – tegevust nii kehale, meelele kui vaimule (võtke kõik kaasa), uudiseid suhtlemistreeningute ja -oskuste radadelt. Piknik ka, eks 😉

Registreerumise avame siis, kui koht teada. Eeldatavasti aprilli lõpus.